Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies   

ROZUMIEM

Wrześniowy rekord SPAMu

 

 Strona główna / Wrześniowy rekord spamu

Jak podaje CHIP.pl co minutę statystyczny internauta otrzymywał ponad 1800 niechcianych wiadomości. Kilkadziesiąt razy więcej niż w najbardziej przyjaznym użytkownikowi Sieci dniu sierpnia. Eksperci podkreślają, że to dopiero zapowiedź zakrojonych na szerszą skalę ataków.


Wrzesień bym miesiącem rekordowym pod względem trafiającego na nasze skrzynki SPAMu. Apogeum tego zjawiska padło na 24 września. W tym dniu co sekundę atakowało nas średnio 40 niechcianych wiadomości to przekłada się na 2200 maili na minutę i w konsekwencji nawet 3 miliony maili na dzień. Dostawcy usług hostingowych uważają jednak, że te dane są i tak mocno zaniżone. 

 

Okazuje się, że w ubiegłym roku firma ESET odkryła gigantyczną grupę przestępczą, która w ciągu dwóch lat zainfekowała ponad 25 tys. serwerów. Z każdego z nich wysyłano dziennie nawet 35 milionów niechcianych wiadomości. Atakowane były nie tylko urządzenia stacjonarne, ale również smartfony. Szacuje się, że spamerzy na świecie co roku zarabiają około 200 mln dolarów.

W krajach rozwiniętych poziom spamu tak zwany „spam rate” wacha się od 27% do maksymalnie 57% tym czasem w Polsce wysyła się około 78%. W tym niechlubnym rankingu przewyższają nas jedynie Rosja, Chiny, Białoruś i Kazachstan.
Głównym powodem tego zjawiska jest to, że nie dbamy o nasze bezpieczeństwo w sieci. Łatwo podajemy nasz adres e-mail w różnego typu konkursach i otwierając załączniki nadesłane z podejrzanych adresów. 

Nikt nie lubi SPAMu dlatego algorytmy antyspamowe w naszych skrzynkach są coraz bardziej restrykcyjne. Przy takiej licznie niechcianej poczty łatwo trafić z wartościowym przekazałem do folderu SPAM. 
Jak tego uniknąć. Sprawa nie jest prosta i wymaga od nas sporego zaangażowania. W opcji minimum zastosuj się do poniższych zasad. 

  1. Wysyłaj e-maile jedynie do osób które wyraziły na to zgodę,
  2. Korzystaj z wyspecjalizowanych serwerów do masowej korespondencji,
  3. Dbaj o „higienę swojej listy mailingowej” tj. nie wysyłaj maili na adresy których nikt nie odbiera lub które nie istnieją. 
  4. Twój mail powinien wzbudzać zaufanie unikaj używania wielkich liter i dużej liczby wykrzykników. 
  5. W każdym e-mailu pozwól swojemu subskrybentowi na opuszczenie listy, jeśli nie będzie zainteresowany Twoją korespondencją i tak wrzuci Cię do SPAMu

Powyższe zasady oraz pełne raportowanie z którego dowiesz się kto odczytał Twój e-mail, kto się z niego wypisał oraz kto oznaczył Cię jako spamer - zastosujesz w prosty sposób w aplikacji FrashMail.  

Zakładając darmowe konto konto użyj kodu jednorazowego WPISZ: aktu-U8P94Z, aby aktywować 2000 kredytów. Jeśli kod wygasł napisz do biuro@infracom.pl z prośbą o wygenerowanie nowego. Powrót
Copyright © 2019. Created by InfraCOM.pl