POLKURS - STRONA GŁÓWNA

Centrum Edukacji POLKURS ma 20 LAT

KURS Kat. B  2-tygodniowy 10.02.2020r. godz.1000

ZAJĘCIA od PONIEDZIAŁKU do  PIĄTKU, 10 spotkań.

PRAWO JAZDY - KATEGORIA B

Kategoria B uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, (z wyjątkiem autobusu lub motocykla), a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym. Wykłady w dogodnych dla kursanta terminach. Część teoretyczna to minimum 34 godziny.

Do stałej dyspozycji kursantów mamy sale wykładową, wyposażoną w audiowizualne środki dydaktyczne:

  • 10 stanowisk komputerowych
  • plansze znaków
  • skrzyżowań
  • projektor multimedialny
  • modele zespołów napędowych, itp.

Pracownia komputerowa

Szkolenie na oprogramowaniu e-kierowca - VADEMECUM  WYKŁADOWCY  SPS.

A ćwiczenia pytań egzaminacyjnych na oprogramowaniu (grupa IMAGE, e-kierowca) identycznym jak na egzaminie.

Jazdy

Liczba zajęć praktycznych to 30 godzin. Jazdy odbywają się na identycznych samochodach jak na egzaminie państwowym, czyli TOYOTA YARIS, Skoda Fabia II jak w WORD PŁOCK

Materiały dla kursanta:

  • podręcznik z firmy e-kierowca
  • pierwsza pomoc
  • testy na DVD - około 2600 pytań na kat. B (identyczne jak na egzaminie w WORD)
  •  

Wykłady

Kurs na prawo jazdy rozpoczyna się od cyklu wykładów teoretycznych, które mają zapoznać kandydata na kierowcę z przepisami ruchu drogowego, i przygotować go do nauki praktycznej. Zajęcia teoretyczne obejmują łącznie 34 godziny lekcyjne i pogrupowane są w 11 trzygodzinnych spotkań. Wykłady odbywają się w wtorki i czwartki w godzinach od 1600 do1845 (3h lekcyjne).

Wykłady ułożone są w taki sposób, by każdy kursant rozpoczął zajęcia od podstawowych pojęć i zapoznał się z określeniami, którymi będziemy się posługiwać w kolejnych wykładach. Następnym etapem będą znaki drogowe. Omawiamy je wszystkie, z tym, że nikt oczywiście nie wymaga, aby kursant nauczył się ich nazw na pamięć. Według nas wystarcza w zupełności, jeżeli kursant będzie wiedział, o czym dany znak informuje i jak ma się zachować widząc go na drodze.

Kiedy już mamy za sobą podstawy, przechodzimy do podstawowych manewrów, takich jak włączanie się do ruchu, wymijanie, czy wyprzedzanie. Następnie omawiamy zachowanie wobec pieszych, na przejazdach dla rowerzystów i kolejowych. Omawiamy dalej zasady doboru odpowiedniej prędkości, oraz sposoby na zatrzymanie samochodu.

Kolejnym i chyba najważniejszym etapem nauki jest dział poświęcony skrzyżowaniom i pierwszeństwu przejazdu. Do zdecydowanej większości wypadków nie dochodzi przecież podczas parkowania, czy cofania. Dlatego dokładne opanowanie zasad obowiązujących na skrzyżowaniach zdecydowanie poprawia późniejsze zachowanie absolwentów naszych kursów na drodze. Nasi kursanci ćwiczą samodzielne podejmowanie decyzji nie tylko na planszach, ale też analizując filmy nagrane na płockich skrzyżowaniach.

Tu właśnie najlepiej widać rolę dobrego wykładowcy. Naszym celem jest wyjaśnienie przepisów i pokazanie jak stosować je w praktyce, a nie dyktowanie regułek. Na wykładach nie przepisujemy zdań z podręczników i kodeksów, ponieważ to wszystko znajduje się w materiałach do nauki jazdy, które każdy kursant otrzymuje za darmo i na własność. Cenimy wysoko czas naszych kursantów, dlatego też robimy wszystko, aby z każdych zajęć wynieśli oni maksymalną ilość przydatnych później informacji.

Na kolejnych zajęciach omawiamy kwestie dotyczące wyposażenia pojazdu, elementów wpływających na bezpieczeństwo jazdy i czynności kontrolno-obsługowych. Cykl wykładów kończą zajęcia, na których przygotowujemy bezpośrednio do egzaminów. Omawiamy jak wyglądają egzaminy teoretyczne i praktyczne. Informujemy gdzie i jakie dokumenty trzeba złożyć.

Poza wykładami dotyczącymi ruchu drogowego każdy kursant obowiązkowo odbywa przeszkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej  z ratownikiem medycznym, a także – dla chętnych – kurs uwalniania się z samochodu po dachowaniu.

Wykłady prowadzimy w sposób profesjonalny, z wykorzystaniem najnowszego sprzętu m.in. projektorów multimedialnych i komputera. Prezentujemy również filmy dotyczące ruchu drogowego, wykonywania manewrów na placu manewrowym i w ruchu miejskim. Posiadamy filmy prezentujące prawidłowe przejazdy przez płockie skrzyżowania.

konto bankowe na które dokonujemy wpłat za szkolenie na kursach

PKO II O/PŁOCK - 55 1020 3974 0000 5702 0061 1814

GALERIA ZDJĘĆ

Copyright: POLKURS 2011